Najbardziej kolorowe ryby do Twojego akwarium.

Jeżeli jesteś na etapie planowania akwarium i zastanawiasz się jakie gatunki ryb można byłoby wprowadzić do zbiornika aby Twoje akwarium robiło wrażenie i epatowało kolorami, możesz poznać kilka propozycji najbardziej kolorowych gatunków ryb akwarystycznych, zarówno dla akwariów słodkowodnych jak i akwariów morskich. Pamiętaj, że każda piękna ryba będzie się równie pięknie prezentowała wówczas, gdy cała aranżacja akwarium będzie wykonana w sposób prawidłowy i przemyślany. Dodatkowo warto w tym przypadku stworzyć akwarium optiwhite ze specjalnie odbarwionego szkła, które zapewni wszystkich oglądającym i podziwiającym piękno rybek, najlepsze wrażenia wizualne.

Dodanie nowej rybki do akwarium, może być poważną decyzją. Jeżeli lubisz niecodzienne i niestandardowe rzeczy, możesz zainteresować się wyjątkowo ciekawymi i kolorowymi gatunkami ryb, o których nie wszyscy wiedza lub nie wszyscy pamiętają, a które mogą naprawdę odmienić twój zbiornik. Kolorowe gatunki ryb, takie jak mandarynka i paletka, znane są z wyrazistego ubarwienia i są ukoronowaniem wielu domowych akwariów.

Jeśli planujesz zbudowanie w swoim domu lub firmie akwarium na wymiar, lecz chciałbyś powierzyć cały proces doświadczonemu wykonawcy, zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Poniżej 5 propozycji kolorowych ryb do akwariów słodkowodnych i morskich.

1. Flowerhorn
Ryba z rodziny Pielęgnicowatych, może urosnąć do naprawdę sporych rozmiarów bo aż 30-60 cm, choć przeważnie jest to ok. 35-40 cm, więc jest to raczej ryba dla tych, którzy posiadają naprawdę spore zbiorniki, raczej nie mniejsze niż ok 1m długości lub oczywiście większe. Ryba ta jest sztucznie wyhodowanym gatunkiem, nie występującym w naturalnym środowisku. Znana jest przede wszystkim z nietypowego kształtu głowy, jak również żywych i ciekawych ubarwień. Jest rybą słodkowodną, żywiącą się zarówno pokarmem roślinnym jak i zwierzęcym.

flowerhorn pielęgnica

2. Młody Pomacanthus Imperator (Emperor Angelfish)
Kolejna bardzo ciekawa i wspaniale ubarwiona ryba, znana zapewne najbardziej akwarystom morskim. U młodych osobników specyficzne prążkowane ubarwienie, czyni tę rybę niezwykle atrakcyjną dla miłośników akwariów. Dorosłe osobniki mogą osiągać długość do ok 40cm, dlatego będą potrzebować akwarium ze słoną wodą o pojemności co najmniej 650-700 l, wymagają więc także sporo miejsca. Ryby te lubą przebywać w otoczeniu koralowców i skał, więc należy zapewnić im odpowiednie warunki w zbiorniku, w którym mają przebywać. Pokarmem tych ryb są często glony ale także i mięso.

Pomacanthus-Imperator

3. Mandaryn – Synchiropus splendidus
Jest to chyba jedna z najpiękniejszych ryb, które można hodować w akwarium. Żyją w środowisku morskim, najczęściej w naturalnym środowisku wśród raf koralowych, dlatego umieszczając je w akwarium, powinniśmy zadbać o wypełnienie go dużą ilością skał. Pochodzą z rejonów zachodniego Pacyfiku. Nie są to duże ryby, ich długość dochodzi do ok 6 cm. Jest to gatunek raczej łagodny i pokojowo nastawiony, ale może próbować walczyć i zachowywać się agresywnie w odniesieniu do innych osobników swojego lub podobnego gatunku.

mandarynka

4. Rogatnica jasnoplama (Balistoides conspicillum)
Ryba Rogatnica zawdzięcza swoją nazwę charakterystycznej płetwie grzbietowej o kształcie kolca, która przypomina róg. Mają duże, krępe ciało, które jest niezwykle kolorowe. U podstawy jest czarna, ze zbiorem białych plamek i posiada charakterystyczne „żółto-pomarańczowe usta”.Zamieszkuje w naturalnych warunkach Ocean Indo-Pacyficzny. To również dość spore ryby, ponieważ ich długość dochodzić może nawet do ponad 40cm. Są samotnikami, żyjącymi w rejonach koralowców, którymi też się żywią. Poza tym ich pokarmem są także m.in. mięczaki oraz skorupiaki. Są to dosyć agresywne i żarłoczne ryby, nie lubiące towarzystwa. W przypadku hodowli tych ryb, minimalny zalecany zbiornik to ok 2500l wody.

rogatnica

5. Bojownik wspaniały (Betta splendens)
Na koniec nie mogło zabraknąć tak pięknej i tak popularnej ryby jak Bojownik. Ta pochodząca z rejonów Azji ryba słodkowodna, jest niezwykle popularna wśród akwarystów i nie ma się czemu dziwić, ponieważ jej uroda zasługuje na taką popularność. Samice są raczej spokojne i łagodne i w przypadku zapewnienia im większej przestrzeni i wielu kryjówek, mogą żyć spokojnie. Natomiast samce skłonne są do walki z innymi przedstawicielami swojego gatunku, oraz gatunków podobnych. Bojowniki to mięsożerne zwierzęta, które w naturze żywią się głównie owadami i larwami owadów.

bojownik

Kontakt

Obsługujemy klientów z całej Polski

+48 609-897-709

Warszawa - Bielany

Call Now Button