Jak skutecznie i profesjonalnie wyławiać ryby z akwarium?

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak skutecznie i profesjonalnie wyławiać ryby z akwarium?

Jeśli jesteś wieloletnim fanem akwariów, akwarystą z pasją, lub może po prostu posiadasz od niedawna akwarium i jest to Twój pierwszy zbiornik, przychodzi czasem taki moment, że trzeba wyłowić jedną lub więcej ryb ze zbiornika. Przyczyn wyławiania ryb może być wiele, począwszy od tego, że chcesz po prostu solidnie posprzątać w akwarium, albo np. zmieniasz dekorację, lub chciałbyś przenieść ryby do nowego zbiornika. Każdy taki powód wymaga niestety pracy nad wyłowieniem ryb.

Wydawałoby się że jest to prosta sprawa i nie trzeba się nad tym bardziej rozwodzić. Jednakże czasem wymaga to większej wprawy i pewnego doświadczenia oraz umiejętności, aby wyławianie ryb nie trwało w nieskończoność, tylko aby był to proces szybki i skuteczny.
Szybkie i zwinne rybki, widząc niecodzienny przedmiot wkładany do akwarium i próbujący je gonić, popadają w popłoch i robiąc zwinne manewry, próbują uniknąć złapania.

Jeśli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie wyławiać ryby, zmieniać aranżację akwarium, lub je samodzielnie czyścić, możesz zlecić to doświadczonej firmie, która posiada w tym wieloletnie doświadczenie i cały proces wykona za Ciebie. W tej sytuacji zapraszamy do kontaktu z naszą firmą, wówczas omówimy szczegóły związane z serwisowaniem zbiornika.

Wracając do tematu wyławiania ryb, bez względu na to, czy są to akwaria słodkowodne czy morskie, podpowiemy Ci kilka tricków, jak w szybki i wygodny sposób możesz wyłowić swoje ryby ze zbiornika.

Wybierz odpowiednią siatkę

Do wyławiania ryb z akwarium, służą odpowiednie siatki. Nie wszystkie siatki jednak są sobie równe, dlatego zanim przystąpisz do działania upewnij się, że posiadasz odpowiednią siatkę do połowu ryb, które chcesz wyłowić. Skontroluj stan i jakość siatki, czy nie ma żadnych rozdarć, dziur i oczek, przez które złapane ryby mogłyby uciec. Wybierz nieco większą siatkę akwariową, co umożliwi Ci łatwiejszy połów rybek.

Gdy planujesz wyławiać narybek lub krewetki, postaraj się zastosować siatkę o bardzo drobnych oczkach, aby zapobiec ich ucieczce po złapaniu. Jeżeli natomiast chcesz wyłapać większe ryby takie jak np. pielęgnice albo tęczówki, które są szybkie i bardzo zwrotne, lepszym wyborem będzie siatka o większych oczkach lub bardziej sztywna, co przełoży się także na mniejszy opór w wodzie, dzięki temu będziesz mógł zwinniej i szybciej manewrować siatką podczas połowu.

Jak przeprowadzić połów ryb w akwarium

 

wyławianie ryb z akwarium

Jeśli posiadasz nieduży zbiornik, połów ryb może być dość wygodny i szybki. Sprawa jest znacznie trudniejsza, gdy zamawiałeś duże akwarium na wymiar i stoi ono w dodatku w takim miejscu, w którym utrudniony jest dostęp do środka i manewrowanie siatką. W takiej sytuacji możesz zawsze skorzystać z pomocy fachowców, którzy wykonają wyławianie ryb za Ciebie. Wystarczy skontaktować się i zamówić taką usługę.

Jeżeli postanowisz sam spróbować odłowić rybki i jesteś już zaopatrzony w odpowiednią siatkę, możesz przystąpić do pracy. Zacznij od właściwej techniki, która w znaczący sposób może przyspieszyć cały proces. Ważny jest spokój, skupienie i zarezerwowanie wolnego czasu, aby nic nie rozpraszało Twojej uwagi. Pamiętaj, że każdy Twój ruch i sposób poruszania ręką nad wodą jest obserwowany przez ryby i na każdy gwałtowny ruch ryby będą gwałtownie reagować.

>> zobacz także: akwarium optiwhite

  1. Postaraj się nie nachylać szczególnie mocno nad akwarium, gdyż ryby mogą odebrać to jako niebezpieczeństwo i postrzegać Ciebie jako zagrożenie dla nich.
    Dobrze jest ustawić siatkę powolnym ruchem w kierunku jednego z rogów akwarium, z jednej strony dotykając krawędzią siatki do szyby, a z drugiej strony zostawić otwartą przestrzeń, przez którą ryby będą mogły wpływać do środka.
  2. Możesz także spróbować techniki zapędzenia drugą ręką delikatnie ryby w kierunku siatki, która powinna w tym czasie pozostawać praktycznie nie ruchoma, a cała pracę wykonuje druga ręka, która nagania delikatnie ryby w kierunku siatki. Kiedy ryba wpłynie do siatki, drugą krawędź, która nie dotykała do szyby i przy której była szczelina umożliwiająca wpłynięcie ryby, szybko dociśnij do powierzchni szybki i w ten sposób odetniesz drogę ucieczki.Teraz możesz delikatnie wyciągnąć siatkę z wody pionowo do góry cały czas pilnując, aby krawędzie jej przylegały do szyby tak długo jak to możliwe. Nie obracaj siatki i nie wykonuj nią niepotrzebnych ruchów, aby nie zwiększać stresu złowionej ryby.
  3. Postaraj się, aby wyłowiona przez Ciebie ryba, jak najszybciej trafiła z powrotem do wody. Zanim więc zaczniesz proces wyławiania ryb, przygotuj miejsce, do którego będziesz mógł przenieść złowione ryby.

W sytuacji, gdy manewrowanie w akwarium sprawia Ci problemy, możesz przemyśleć wcześniejsze tymczasowe usuniecie niektórych ozdób takich jak np. korzenie, o które może zahaczyć się twoja siatka podczas połowów. Po wykonaniu odłowu ryb, dekoracje możesz umieścić z powrotem w zbiorniku. Jeśli chciałbyś zlecić jakieś usługi akwarystyczne, zapoznaj się proszę z » naszą ofertą

Kontakt

Obsługujemy klientów z całej Polski

+48 609-897-709

Warszawa - Bielany

Call Now Button