Akwarium Optiwhite

Akwarium OptiWhite. Możesz mieć takie w swoim domu.

Akwarium optiwhiteAkwarium optiwhite, float, co to takiego i czy powinniśmy na to zwracać uwagę ?

Przypominając sobie wcześniejsze lata, kiedy mieliśmy przyjemność spotkać się z zapalonym hodowcą rybek, nie mogliśmy się nadziwić co takiego interesującego widzą w dość ciemnym zbiorniku ze szkła, w którym pływają rybki niemalże odbijając się od ściany do ściany. Takie akwaria często nie przekraczały wielkości 50 centymetrów, a szklane naczynia wydawały się bardzo smutne, a czasem nawet mroczne.

Zupełnie odwrotnie jest w dzisiejszych czasach, kiedy chcielibyśmy poszukać w Internecie ciekawych inspiracji na zbudowanie akwarium na wymiar które dodatkowo możemy wykonać ze szkła Optiwhite aby było najbardziej spektakularne. Naszym oczom automatycznie ukażą się niebywałe możliwości, z których zresztą z powodzeniem można skorzystać. W końcu nie trzeba mieć wieloletniego doświadczenia w akwarystyce, żeby zdecydować się na posiadanie dużego akwarium w swoim mieszkaniu.

OptiWhite, float – Typy szkieł do wyboru

Czym jest owo tajemnicze akwarium optiwhite? Czy warto się nim zainteresować ? Końcowy efekt zależy nie tylko od zaaranżowania akwarium, jego rozmiarów, jego umiejscowienia, a także sposobu oświetlenia. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj również wybór szkła, z którego został wykonany sztuczny zbiornik. Tradycyjne akwaria, jak dobrze pamiętamy, nie przepuszczały wystarczająco dużo światła, dlatego nie uznawano je za całkowicie przejrzyste. Najczęściej wykonane były ze szkła typu float. Jego główną cechą charakterystyczną jest przede wszystkim zielonkawy odcień. Szyba typu float najczęściej jest również łączona przy użyciu czarnego silikonu. W ten sposób akwarium ostatecznie wygląda nie tylko na bardzo masywne, jak i również ciężkie. Jednym słowem, nie jest to najbardziej efektowny wybór.

Innym rodzajem szkła, które jest również często stosowane, nazywa się Guardian. Jest to alternatywa dla szkła o nazwie float, które zostało opisane powyżej. Guardian od tradycyjnego szkła różni się mniejszym zabarwianiem. Niestety im grubsze szkło będziemy chcieli zastosować do akwarium, to musimy jednocześnie przygotować się na zwiększenie nasycenia tej specyficznej zieleni. A jak wiadomo, przy bardzo dużych zbiornikach, nie można pozwolić sobie na ultracienkie szkło.

Zupełnie inne wrażenia wzrokowe osiągniemy tworząc akwarium Optiwhite, co pozwala uzyskać odbarwione szkło OptiWhite. Wyróżnia się ono świetną przejrzystością, a to oznacza, że świat zawarty w akwarium ze szkła OptiWhite, jest widziany przez nas bez żadnych zmian barw.

Zalety akwarium OptiWhite

Akwarium optiwhiteNajważniejszą zaletą zdecydowania się na akwarium OptiWhite, są przede wszystkim walory estetyczne. Jeśli mielibyśmy stanąć przed trzema zbiornikami wykonanymi ze szkła float, Guardian, jak i również OptiWhite, to większość z nas na pewno zdecydowanie pozytywniej odbierze zbiornik wykonany z ostatniego szkła.

Nawet przy zastosowaniu grubszej szyby, wrażenia estetyczne pozostają takie same. Oczywiście nie bez znaczenia jest to, co znajduje się wewnątrz akwarium. Jeśli zbiornik jest wypełniony mętną wodą, to jednocześnie nie możemy spodziewać się oszałamiającego efektu. Zupełnie inaczej będzie, jeśli w środku znajdzie się krystalicznie czysta woda.

Przyszli właściciele akwariów OptiWhite, którzy podają dokładne wymiary zbiornika, dla zwiększenia walorów estetycznych, dodatkowo decydują się na białe spoinowanie. Jeśli mają wybierać między kolorem czarnym, a białym, to przy tak eleganckim produkcie, wybór wydaje się być oczywisty.

Ponadto krawędzie łączonych szyb zostają jeszcze odpowiednio oszlifowane. W związku z tym nie mamy żadnych wątpliwości, że akwarium umieszczone w dowolnym wnętrzu, czy to będzie mieszkanie, czy może lokal użytkowy, zwiększy doznania estetyczne, jak i również przyczyni się do zwiększenia luksusu w aranżacji.

Podjęcie ostatecznej decyzji

Ryba w Akwarium optiwhitePo zapoznaniu się ze wszystkimi typami szkieł, podjęcie decyzji wydaje się być już tylko formalnością. Nie należy jednak zapominać również o aspekcie finansowym. Mianowicie nie każdy jest w stanie wydać nieco więcej pieniędzy na akwarium OptiWhite, które jest wyraźnie droższe od pozostałych wersji szkieł.

Jeśli nadal się wahamy, czy nie lepiej jest zainwestować nieco więcej, i jednocześnie nie żałować wyboru o tańszym i mniej estetycznym szkle, możemy skorzystać z pomocnych kalkulatorów. Takie narzędzia bez problemu znajdziemy w Internecie. Dzięki nim w prosty sposób oszacujemy, ile mniej więcej kosztuje akwarium w wersji Float, ile w wersji Guardian i na koniec, jaki maksymalny koszt wyjdzie w przypadku zamówienia akwarium OptiWhite.

Należy mieć na uwadze, że bez względu na to, jakie akwarium się ostatecznie wybierze, dużo zależy od nas samych, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Jeśli nie włożymy chociaż odrobiny wysiłku w utrzymanie higieny w wodnym środowisku, a także na zewnątrz akwarium, nawet najdroższa szyba nie będzie wyglądała zbyt elegancko. Łatwo jest o odciski palców na szybie, szczególnie jeśli do akwarium podchodzą małe dzieci.

Dlatego decydując się na bardzo duże akwarium, powinniśmy pamiętać, że wymaga ono od nas chociaż minimalnego zaangażowania. Gdy rzeczywiście przeczuwamy, że nie będziemy mieli za dużo czasu i cierpliwości do utrzymania czystości dużego akwarium, warto w tym celu nawiązać współpracę z doświadczonym akwarystą.

Zobacz także – akwaria słodkowodne

Kontakt

Obsługujemy klientów z całej Polski

+48 609-897-709

Warszawa - Bielany

Call Now Button